Księgowość dla fundacji

Na fundacji jako osobie prawnej ciąży obowiązek prowadzenia pełnej bądź uproszczonej księgowości oraz systematycznego przygotowywania sprawozdań finansowych. Trzeba mieć świadomość, że tego typu organizacja funkcjonuje na wielu różnych płaszczyznach, podejmując się na przykład realizacji działań publicznych, zawierania umów darowizn czy sponsorowania projektów. Obsługa księgowa takiego podmiotu jest zatem dość skomplikowana i wymaga dogłębnej znajomości rozmaitych przepisów prawnych i praktycznych zasad ich stosowania.

Nie zaleca się podejmowania samodzielnego wypełniania ksiąg rachunkowych. Znacznie lepiej jest powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie jak Frux, która zatrudnia wykwalifikowanych pracowników specjalizujących się w prowadzeniu księgowości organizacji non profit. Działamy na terenie Warszawy i Wrocławia, ale jesteśmy otwarci również na współpracę z klientami z innych rejonów Polski. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem w aspekcie kompleksowej obsługi księgowej fundacji. Przejmujemy na siebie wszystkie obowiązki związane z wypełnianiem ksiąg rachunkowych tych podmiotów oraz rozliczaniem ciążących na nich zobowiązań podatkowych.

Księgowość dla fundacji – kompleksowe usługi na najwyższym poziomie

W zakresie naszych kompetencji mieści się realizacja szeregu czynności. Prowadzimy pełną księgowość organizacji pozarządowych oraz świadczymy dla nich usługi kadrowo-płacowe. W razie potrzeby doradzamy konsumentom w różnych sprawach dotyczących rozliczania działalności charytatywnej. Współpracująca z Frux fundacja z Wrocławia bądź Warszawy może liczyć nie tylko na pełną obsługę księgową, ale także na przejęcie przez nas wszelkich obowiązków związanych z opracowywaniem raportów zarządczych. Bierzemy też czynny udział w ustalaniu polityki rachunkowości obowiązującej w danej instytucji. Ponadto zajmujemy się wprowadzaniem płatności do systemu, obliczaniem wynagrodzeń pracowniczych oraz wykonywaniem przelewów zarówno na konta podwładnych, jak i osób korzystających ze wsparcia finansowego podmiotu.

Frux – profesjonalna obsługa księgowa fundacji

W działającym w Warszawie i we Wrocławiu biurze rachunkowym Frux podchodzimy indywidualnie do każdego klienta, dostosowując swoją ofertę do jego potrzeb. Dokładamy wszelkich starań, aby fundacja, dla której prowadzimy księgowość, dzięki korzystaniu z naszej pomocy miała nieograniczony dostęp do profesjonalistów z różnych dziedzin (np. prawników, doradców podatkowych). Dlatego współpracujemy z wykwalifikowanymi przedstawicielami zawodów prawniczych, którzy w razie konieczności udzielają organizacjom fachowego wsparcia w określonych okolicznościach.

Świadczona obsługa księgowa swym zasięgiem obejmuje także rozliczanie prowadzonej przez dany podmiot dodatkowej działalności gospodarczej ukierunkowanej na pozyskanie środków potrzebnych do realizacji zadań statutowych. Fundacja w takim przypadku może skorzystać z możliwości prowadzenia pełnej bądź uproszczonej księgowości.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!