Księgowość dla fundacji

Prowadzenie organizacji zarejestrowanej w charakterze fundacji niesie za sobą szereg obowiązków, dlatego właściciele tego typu podmiotów najczęściej decydują się na profesjonalną obsługę w zakresie księgowości. Takie usługi świadczymy głównie dla klientów z Zakopanego, Wrocławia, Krakowa, Poznania oraz ze Szczecina. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu – do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, co jest szczególnie istotne w przypadku opisywanego typu działalności.

Nie zaleca się podejmowania samodzielnego wypełniania ksiąg rachunkowych. Znacznie lepiej jest powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie jak Frux, która zatrudnia wykwalifikowanych pracowników specjalizujących się w prowadzeniu księgowości organizacji non profit. Działamy na terenie Warszawy i Wrocławia, ale jesteśmy otwarci również na współpracę z klientami z innych rejonów Polski. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem w aspekcie kompleksowej obsługi księgowej fundacji. Przejmujemy na siebie wszystkie obowiązki związane z wypełnianiem ksiąg rachunkowych tych podmiotów oraz rozliczaniem ciążących na nich zobowiązań podatkowych.

Księgowość dla fundacji – kompleksowe usługi na najwyższym poziomie

W zakresie naszych kompetencji mieści się realizacja szeregu czynności. Prowadzimy pełną księgowość organizacji pozarządowych oraz świadczymy dla nich usługi kadrowo-płacowe. W razie potrzeby doradzamy konsumentom w różnych sprawach dotyczących rozliczania działalności charytatywnej. Współpracująca z Frux fundacja z Wrocławia bądź Warszawy może liczyć nie tylko na pełną obsługę księgową, ale także na przejęcie przez nas wszelkich obowiązków związanych z opracowywaniem raportów zarządczych. Bierzemy też czynny udział w ustalaniu polityki rachunkowości obowiązującej w danej instytucji. Ponadto zajmujemy się wprowadzaniem płatności do systemu, obliczaniem wynagrodzeń pracowniczych oraz wykonywaniem przelewów zarówno na konta podwładnych, jak i osób korzystających ze wsparcia finansowego podmiotu.

Jakie są możliwości rozliczania fundacji?

Podstawowym rozwiązaniem w zakresie opłacania należnych podatków i innych zobowiązań z tytułu kierowania fundacją jest tzw. pełna księgowość. To obligatoryjna metoda dla wszystkich organizacji pozarządowych tego typu. Oznacza to konieczność prowadzenia bardzo rozbudowanej dokumentacji dotyczącej funkcjonowania podmiotu. Ewidencji podlega każde posunięcie finansowe, w którym rozdysponowanie środków uznanych za należące do zarejestrowanej działalności. Tworzenie planów kont – zarówno syntetycznych, jak i analitycznych, a także szereg innych usług to czynności, które wykonujemy w ramach księgowości dla fundacji działających na ternie Zakopanego, Wrocławia, Krakowa, Poznania oraz Szczecina. Jesteśmy również w stanie pomóc klientom z innych miejsc w kraju.

Drugim ze sposobów rozliczania opisywanego podmiotu jest korzystanie z uproszczonej ewidencji przychodów i rozchodów. Możliwości zastosowania tego rozwiązania są dokładnie opisane w ustawie o pożytku i rozporządzeniu o sposobie prowadzenia. Informacje przekazywane w tym zakresie przez UOKiK mogą okazać się dla wielu osób zawiłe i trudne do zrozumienia. Z tego względu księgowość fundacji znacznie lepiej jest zlecić specjalistom takim jak my.

Dlaczego warto nam zaufać w kontekście rozliczania fundacji?

Działamy od wielu lat jako biuro rachunkowe, uzyskując pozytywne opinie od współpracujących z nami klientów. Wyróżnia nas terminowość, rzetelność i profesjonalizm, ale też bardzo szeroka wiedza. Najlepszym dowodem na to jest oferta księgowości, z której może skorzystać każda fundacja. Tak trudne zadania realizujemy jednocześnie w przystępnych cenach – zachęcamy do kontaktu i współpracy!

Frux – profesjonalna obsługa księgowa fundacji

W działającym w Warszawie i we Wrocławiu biurze rachunkowym Frux podchodzimy indywidualnie do każdego klienta, dostosowując swoją ofertę do jego potrzeb. Dokładamy wszelkich starań, aby fundacja, dla której prowadzimy księgowość, dzięki korzystaniu z naszej pomocy miała nieograniczony dostęp do profesjonalistów z różnych dziedzin (np. prawników, doradców podatkowych). Dlatego współpracujemy z wykwalifikowanymi przedstawicielami zawodów prawniczych, którzy w razie konieczności udzielają organizacjom fachowego wsparcia w określonych okolicznościach.

Świadczona obsługa księgowa swym zasięgiem obejmuje także rozliczanie prowadzonej przez dany podmiot dodatkowej działalności gospodarczej ukierunkowanej na pozyskanie środków potrzebnych do realizacji zadań statutowych. Fundacja w takim przypadku może skorzystać z możliwości prowadzenia pełnej bądź uproszczonej księgowości.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!