Przejdź do menu głównegoPrzejdź do treściPrzejdź do stopki
Powiewająca flaga Unii Europejskiej

Rozliczanie fundacji i stowarzyszeń z dotacji i funduszy europejskich

2020-03-18

Każdy projekt, który finansowany jest z funduszy europejskich lub innych dotacji, powinien zostać prawidłowo rozliczony z instytucją pośredniczącą. Według prawa dotacje przyznawane na realizację konkretnych projektów wymagają od organizacji pozarządowych prowadzenia wyodrębnionej, przejrzystej dokumentacji finansowo-księgowej i ewidencji księgowej w sposób umożliwiający identyfikację poszczególnych operacji księgowych.

Rozliczanie dotacji

Jako jedna z nielicznych firm w Polsce świadczymy profesjonalne usługi księgowe dla NGO. Doskonale znamy specyfikę działania organizacji pozarządowych, związanych z ich prowadzeniem wymogów prawa czy sposobów i procedur finansowania. W codziennej pracy umiejętnie stosujemy nowoczesne technologie usprawniające wszelkie procesy i ułatwiające monitoring wydatków – biegle posługujemy się m.in. programem MS Excel. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w księgowości, zarządzaniu organizacjami oraz finansach jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów. Oferujemy pomoc w prowadzeniu ksiąg handlowych, rozliczaniu dotacji i funduszy europejskich w fundacjach oraz stowarzyszeniach, doradztwo prawne, koordynację rekrutacji, a także obsługę projektową.

Usługi księgowe dla NGO

Udało Ci się uzyskać dodatkowe dofinansowanie, ale potrzebujesz fachowej pomocy w prowadzeniu dokumentacji oraz prawidłowym rozliczeniu dotacji? Decydując się na współpracę z naszym biurem rachunkowym dla fundacji, możesz liczyć m.in. na pomoc w prowadzeniu ewidencji wydatków w projektach, przygotowywaniu dokumentacji sprawozdawczej z realizacji przedsięwzięcia czy asyście podczas kontroli prowadzonych przez instytucję pośredniczącą. Zajmiemy się także przygotowywaniem wszelkich umów czy wniosków o płatności zaliczkowe. Nasze biura znajdziesz w największych miastach w Polsce – w WarszawieGdańskuWrocławiu czy Lublinie!

Prowadzisz fundację lub stowarzyszenie i szukasz sprawdzonej firmy, która ma doświadczenie w rozliczaniu organizacji pozarządowych? Masz pytania dotyczące naszych usług księgowych i finansowych? Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Powrót do wszystkich artykułów