Przejdź do menu głównegoPrzejdź do treściPrzejdź do stopki
Elegancki długopis położony na biurku, w tle otwarty laptop

Wielooddziałowe czy małe biuro rachunkowe – które wybrać dla fundacji?

2020-03-18

Obsługa księgowa stowarzyszeń i fundacji rządzi się nieco innymi prawami niż w przypadku organizacji rządowych. Przede wszystkim są to organizacje non-profit, co oznacza, że ich głównym celem nie jest czerpanie zysków z prowadzonej działalności. Niemniej jednak – nawet w tzw. NGO-sach pewne koszta pojawiają się i wymagają umiejętnego rozliczenia, zaksięgowania oraz rozdzielenia. W takiej rachunkowości w znacznym stopniu mogą pomóc wielooddziałowe biura rachunkowe. Dlaczego są one lepszym wyborem niż małe, lokalne firmy?

Duże biuro rachunkowe to sprawdzony partner

Warto stawiać na bezpieczeństwo. Duże biuro rachunkowe ma wyrobioną renomę. Istnienie wielu jego oddziałów i o wiele dłuższe niż w przypadku małych biur godziny pracy sprawiają, że łatwiej do niego dotrzeć. Małe biura księgowe często znajdują Klientów z polecenia. To trochę jak gra w rosyjską ruletkę – nigdy nie wiesz do końca, na kogo trafisz. Czasami ciężko jest znaleźć taką firmę w internecie – kopalni, w większości obiektywnych opinii. Tego problemu nie doświadczysz w przypadku wielooddziałowego biura rachunkowego, które najczęściej nie pozostaje anonimowe w sieci.

Duże biuro księgowe to lepsza organizacja pracy

Zdarza się, że małe biura księgowe mają ręce pełne roboty. A co za tym idzie – niewiele czasu dla swoich Klientów. Niestety – często przekłada się to również na nieterminowość realizacji zleceń. W przypadku NGO-sa jest to bardzo kłopotliwe, bo utrudnia prowadzenie działań, które mają przecież za zadanie służyć społeczeństwu. Wybierając duże biuro księgowe, masz pewność, że pracownicy dysponują wystarczającą ilością czasu, żeby rozliczyć lub uporządkować finanse Twojej fundacji. Poza tym – takim firmom zależy na budowaniu stałej bazy zadowolonych Klientów. Tym samym – starają się bardziej i lepiej wykonują swoje zadania.

Duże biura księgowe to większe możliwości techniczne

Wielooddziałowe biuro rachunkowe to także lepszy przepływ informacji oraz większe możliwości techniczne. Działanie filii opiera się o ten sam program komputerowy, biura są lepiej wyposażone w nowoczesne urządzenia, a dostęp do konta fundacji mają wszyscy pracownicy w całym kraju. To znacznie ułatwia pracę zarówno jednej, jak i drugiej stronie oraz zwiększa komfort współdziałania. Jeśli Ty także szukasz sprawdzonego partnera do rozliczania fundacji – wybierz Frux. Nasze biuro działa dla Klientów z LublinaWarszawyPoznaniaKrakowa.

Powrót do wszystkich artykułów